Spacer po zdrowie!

W ramach dofinansowania ze środków powiatu poznańskiego realizujemy jako Fundacja zadanie "Spacer po zdrowie" - cykl pięciu bezpłatnych wycieczek nordic walking.

Spacery odbywają się zawsze pod opieką dwóch instruktorów NW. Dodatkowo, jeden z nich jest przewodnikiem - krajoznawcą.
Dzięki temu możemy podzielić grupę na dwie części: typowo spacerową oraz sportową (dla tych, którzy lubią intensywne tempo marszu).
Średnie tempo marszu to 3 km / h.

Wycieczki odbywają się w kameralnym gronie - do 15 uczestników.
Warunkiem udziału w spacerze jest zgłoszenie mailowe pod adresem: biuro@fundacja-cin.pl we wskazanym w zaproszeniu terminie.
Prosimy o odpowiedzialne zapisy - tj. zgłaszanie sytuacji, gdy ktoś musi odwołać swoją obecność.

Podczas spacerów zapewniamy mały poczęstunek regeneracyjny.
Uwaga: uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

***
Spacery odbywają się bez względu na warunki pogodowe.
Należy zawsze samodzielnie zadbać o wygodne obuwie
i zabezpieczenie przed deszczem.

***
UWAGA organizacyjna dot. piątego spaceru, który odbędzie się 28 sierpnia 2022 r.

Łoskoń Stary znajduje się ok. 35 km na północ od Poznania - w miejscowości Długa Goślina skręcamy zgodnie z infromacją na kierunkowskazie, właśnie w stronę Łoskonia. Jedziemy niespiesznie... - wkrótce zobaczycie po lewej stronie łąki stadniny koni, a  przy niej - Kapliczkę.

No właśnie...
Rozpoczynamy (punktualnie) o 16:00 przy Kapliczce św. Franciszka, w centrum wsi (Łoskoń Stary 11a). Stąd wyruszamy pieszo w trasę - ok. 3,5 km. Na trasie przewidziane są rozmaite zadania - duża gratka szczególnie dla dzieci.

Przy tej okazji, autorka monografii o miejscowości - Patrycja Owczarzak - opowie o Łoskoniu, ciekawostkach przyrodniczych, dlaczego tak super tutaj się mieszka :-). Poruszy też temat mającej tu powstać wioski tematycznej - pod szyldem tematów franciszkańskich - z racji patrona wsi, św. Franciszka.

Spacer zakończy się ok. 18.00, po czym dowieziemy kierowców do ich aut. Uwaga techniczna zatem - auta parkujemy maksymalnie na leśnym poboczu, w pobliżu Kapliczki św. Franciszka.

Zapewniamy małą przekąskę na zakończenie wycieczki.

Zapisy przyjmujemy pod adresem: biuro@fundacja-cin.pl do dnia 27 sierpnia 2022 r.