ZEW PRZYGODY!

w Łoskoniu Starym
    Przedstawiamy ofertę zajęć dla Uczniów szkół podstawowych - od 1 do 6 klasy.

    To idealna propozycja również dla wszelkich grup zorganizowanych, które liczą minimum 15 osób i są ciekawe tematów proekologicznych oraz chcą spędzić aktywnie i twórczo wspólny czas ze znajomy
    Zapraszamy do ucieczki z miasta! W sercu łąk, pól i lasów znajdziecie odpoczynek od świata mediów,
    zapomnicie o cywilizacji i skoncentrujecie uwagę na przebogatej krainie przyrodniczej
    w otulinie Puszczy Zielonka. 

LEŚNA GRA TERENOWA
Las jest pełen zagadek – tych z natury wziętych, jak i zaprogramowanych naszą ludzką ręką. Proponujemy 1,5 – godzinną grę terenową, dzięki której wybiegacie się za wszystkie czasy! A gdzie obiecane zagadki? Zakopane w ziemi, wiszące niemal w chmurach, zasypane liśćmi – szukajcie, a znajdziecie… skarbów bez liku! A przy okazji, zaserwujemy Wam niezbędną dawkę leśnej edukacji. To wiedza, którą absolutnie warto zdobyć na całe życie, i na którą nigdy nie jest za późno!

EKOBUDOWA 
Czy można budować z gliny, kamienia, słomy i innych naturalnych materiałów? Można! Jesteśmy pasjonatami budownictwa naturalnego, realizatorami takich konstrukcji i zwolennikami korzystania z darów przyrody.
W tej części naszego spotkania objaśnimy Wam jak budowano (i do dzisiaj jak się buduje!) domy naturalne.
Sami też spróbujecie swoich sił w budowaniu… 

ZAJĘCIA W STADNINIE 
Nasze życie związane jest z końmi... Chcemy podzielić się naszą pasją i pokazać na czym polega obcowanie z końmi, nawet przyjaźń między człowiekiem i tym pięknym zwierzęciem. Aby się polubić, trzeba się poznać, a wtedy można wspólnie działać. To działanie może dać człowiekowi wiele radości, a nawet poprawić jego zdrowie... Proponujemy wzajemne poznawanie się według następującego planu: 1. Co łączy człowieka i konia? 2. Trochę historii - dzicy przodkowie. 3. Koń znakomity biegacz - budowa ciała, określanie wieku. 4. Narządy zmysłu - "urządzenia alarmowe" konia. 5. Czy konie myślą? 6. ABC końskiej mowy czyli jak konie między sobą rozmawiają? 7. Co konie zdradzają w zabawie? 8. Mowa ciała między jeźdźcem a koniem.  9. Zasady gry między jeźdźcem i koniem 10. Co to takiego hipoterapia? 

PTASIA MUZYKOTERAPIA
Muzyką można leczyć – duszę i w konsekwencji ciało. A dźwięki otaczającej nas przyrody były pierwszą terapią dla człowieka. Podczas seansu muzykoterapii wyciszycie Wasze myśli i niepokoje, jak również nauczycie się rozpoznawać mowę ptaków i inne odgłosy rodem z okolicznych lasów. 

Koszt udziału w zajęciach "Zew przygody"
50 zł / os. (ptasia muzykoterapia, hipoterapia - jak zaprzyjaźnić się z koniem, posiłek - ciasto z napojem lub zupa, leśna gra terenowa, ekobudowa - próba sił własnych :-) robienia cegły glinianej w szalunku).
Czas: 9.00 - 14.30/15.00 (godzina zakończenia zależy w dużej mierze od tempa grupy w przejściu przez las).

Opiekunowie (1/15 osób) nie płacą.
Obsługujemy grupy liczące minimum 15 osób.  

W ramach sympatycznej i trwałej pamiątki proponujemy zakup naszych wyrobów: rękodzielniczych (mamy na stanie torby na ramię, saszetki, workoplecaki, ozdobne drewniane zawieszki, makramowe zakładki etc.), ziołowych preparatów (syropów i maści) oraz sadzonek roślin.

UWAGA! Z racji faktu, że nasza oferta realizowana jest głównie na wolnym powietrzu, należy zaopatrzyć się na tzw. "wszelki wypadek" w peleryny przeciwdeszczowe i solidne buty do wędrówki po lesie.

Kontakt: biuro@fundacja-cin.pl, tel. 503 745 517 
Lokalizacja: Łoskoń Stary (zjazd / kierunkowskaz w Długiej Goślinie, 11 km za Murowaną Gośliną - jadąc od Poznania). Spotykamy się przy Kapliczce św. Franciszka (adres: Łoskoń Stary 11a).